Ha fel kellene sorolnod az internetezők által beszélt hét leggyakoribb nyelvet, akkor biztosan tudnál belőle néhányat, de nem mindet. Akad ugyanis jónéhány meglepetés a listában. Mi most összegyűjtöttük neked az internethasználók által beszélt hét leggyakoribb nyelvet: ezekre érdemes lefordítani a honlapodat akkor, ha sok embert akarsz elérni. A lista 2018 októberi állapotot tükröz.
Japán egy alapvetően fejlett, high-tech ország, és egyre feljebb kerül a listán, aminek kettő oka van: egyrészt az, hogy egyre több japán ember internetezik (mivel egyre idősebb korosztály is használja a netet), másrészt az, hogy egyre több nagyon komoly, primer tartalom kerül fel az internetre japánul.
Az internet felhasználók egyébként majdnem 3%-a japán, ez nagyjából 115 000 000 ember.
Senki nem hinné el, hogy ez a nyelv a listán a hatodik, pedig de. Több, mint 120 000 000 indonéz keres nap mint nap információkat az interneten.
Jellemzően nem beszélnek más nyelveket, ezért csak úgy éred el őket, és csak úgy tudsz fontos infókat adni nekik, ha maláj (indonéz) nyelven kommunikálsz velük.
Gondoltad volna, hogy a még Európában is „kicsi” országnak számító Portugália hivatalos nyelve fontos tényező a neten? Pár évvel ezelőtt a portugál nyelvhasználat még nem volt jelentős, mára már 140 000 000 feletti portugál nyelvet használó ember netezik nap mint nap.
Persze, ennyi portugál lakos nincs, a szám azért lehet ilyen magas, mert nem csak Portugáliában hivatalos nyelv a portugál, hanem Brazíliában, Angolában, és Guineában is. És ott is sokan neteznek.
Ha majd az arab országok egyszer nyitnak, akkor lehet, hogy eluralják az internetet, addig csak minden évben egyre feljebb lépnek a listán.
Ma már 170 000 000 feletti az internetet arabul használók száma, és az arab nyelv éppen csak lemaradt a harmadik helyezettől.
A spanyol nyelv pont fordítva érdekes, mint az arab. Majdnem 800 000 000 -an (azaz nyolcszáz millióan) beszélnek spanyolul, de „csak” az internet használók 8%-a keres, és netez spanyolul.
Ők viszont nagyrészt csak spanyolul beszélnek, ezért érdemes erre a 800 millió emberre is optimalizálni a tartalmaidat.
Az internet használók 19,8%-a kínai, ami azt jelenti, hogy kínaiul többen használják a netet mint spanyolul, arabul, és portugálul összesen. Azért (csak) második a kínai nyelv, mert a kínaiak előszeretettel használják a saját – az eredetihez hasonló – klónprogramjaikat, van például „kínai Facebook” a Tencent, ezért azt például nem tudjuk mérni.
Szóval, majdnem biztos, hogy ők az elsők, csak nem látjuk őket. Különlegességük, hogy ők rendszerint beszélnek angolul, ezért sok kínai „átolvas” angolba, azaz angolul olvas.
Persze, hogy az angol nyert. Statisztikák szerint az internet használók 23,5%-a angolul használja netet. Nem csoda, az angol az internet alapító nyelve, így érhető el a legtöbb tartalom.
Több mint 1 milliárd ember használja a világon angolul a netet, elengedhetetlen tehát, hogy a honlapodnak legyen angol nyelvi mutációja is.
És a többiek? Valószínűleg a top 7-be vártad a németet, az oroszt, de az orosz csak a nyolcadik a német pedig a 9. az internet használók rangsorában, ahol a francia, vagy az olasz, és egy sor olyan nyelv be sem került a top 7-be, ami biztos befutónak tűnt.
Neked milyen nyelvre fordíthatunk? Ha szeretnéd weboldaladat több nyelven is elérhetővé tenni, kérd honlapfordítás szolgáltatásunkat!
Árajánlatot adunk 2 órán belül!Nonstop fordítás szolgáltatásunkkal most akár e-mail váltás nélkül, azonnal konkrét díjszabást kaphat fordítási projektjére. Az online űrlap 2 perc alatt kitölthető, a fordítandó dokumentumok feltöltésével pedig kiszámoljuk a fordítás pontos árát, mennyiségi és ismétlődési kedvezményekkel együtt! A megrendelést akár azonnal véglegesítheti, vagy elküldheti a kapott árat e-mail címére.
Tekintse meg online fordítási díjkalkulátorunkat!
Ideális lenne, hogy az egész világ egyetlen közös nyelvet beszéljen, de nem így van. Cserébe a világ nyelvi sokszínűsége egy olyan páratlan érték, amely a bolygónk kultúráinak gazdag örökségét hordozza. Mégis, ahogy a lenti grafikon is szemlélteti, jelenleg több mint 3.000 nyelv van a kihalás küszöbén – sőt, lehet, hogy mire ezt a cikket végigolvasod, néhány már teljesen eltűnik. Bizonyos országokban, például Indonéziában vagy Pápua Új-Guineában, a kihalással fenyegetett nyelvek száma meghaladja a 400-at. De miért tűnnek el a nyelvek, és mit is jelent valójában, ha egy nyelv „majdnem kihal”? Miért lenne hatalmas veszteség ez az egész világ számára?
„Fent vagy a LinkedIn-en?”. Akkor biztosan látod, hogy december végétől január közepéig mindenki (és ezt most szinte szó szerint értsd) évértékelő, évösszegző posztokban hálálkodik, emlékszik a sikereire, és újra átéli a kudarcait, ezzel zárva az évet. Pedig ezt lehet másként is. Mi is így tesszük, íme, néhány olyan dolog, amit 2024 tanított a (szabadúszó) fordítóknak.
Bár nekünk magyaroknak van okunk nem szeretni, ettől függetlenül az orosz nyelv rendkívüli gazdagsága és különlegessége az egész világot lenyűgözi. Tele van olyan szavakkal, amelyek pontosan tükrözik az orosz kultúra, gondolkodásmód és mindennapi élet egyedi aspektusait. Ebben a cikkben bemutatjuk az orosz nyelv legkülönlegesebb szavait, köztük olyan érdekeseket, melyeket semelyik másik nyelvben nem találunk meg.
Az ingyenes próbafordítás lehetősége mellett most további 6% kedvezményt biztosítunk megrendelésére!