Csinálj gyorsan egy fordítóirodát!
Se szeri, se száma a fordítóirodáknak, hiszen egyszerű, és szuper biznisznek tűnik: nincs más dolgod, mint keresi néhány - nyelveket jól beszélő - munkatársat (lehetőleg minél többet) és máris indulhat a céged. Most már csak gyorsan munkát kell szerezni, aztán kiadni, és a hasznodat leszedni belőle. Ennyi lenne egy fordítóiroda, ugye? Mondjuk az 5 jelet, ami arra mutat, hogy rossz fordítóirodát választasz.
Ha azt látod a választott fordítóiroda honlapján, hogy a csapatban a főoldalon virít a dögös szőke, a hosszú hajú vörös, valahol ott van a CEO (már magyarul ki sem tudják írni), a fiatal, jóképű, sikeres üzletembernek tűnő, szemüveges srác, és persze mindnek hosszú évek tapasztalata van a háta mögött, akkor érdemes azért utána nézni a dolgoknak. Nem csak azért, mert egyértelmű, hogy a látvánnyal akarnak lenyűgözni, hanem azért is, mert a „munkatársaik” stockfotók (az ilyen fotókat 1 dollárért meg lehet venni képügynökségektől), ami arra utal, hogy „elbújnak” egy fotó mögé.
Abba gondolj bele, hogy egy jó fordítóiroda nem arra büszke, hogy a titkárnő szép, hanem arra, hogy a munkatársa milyen eredményeket ért el.
A minősítések nagyon hasznosak. Egyik fő funkciójuk, hogy a leendő felhasználó, fogyasztó valamiféle korai biztosítékot kapjon az elvégzendő szolgáltatás szakszerűségéről. Azonban légy óvatos: ha azt látod a honlapon, hogy a fordítóiroda rendelkezik – mondjuk – ISO 2018:1-5 ös minősítéssel, és tagja az MFSZ-nek, azért nézd meg, hogy létezik-e ilyen ISO minősítés, és mi a fene az az MFSZ (Magyar Felvonó Szövetség, egyébként). Ha van egy kis turpisság, menekülj. Sokszor marketing alapszabály, hogy a honlapon legyen valami plecsni, vagy valami pecsét, vagy valami minősítés, mert az „bizalmat ad”. Akkor van baj, ha ez hazugság.
Ugye nem lehet téged azzal megvezetni, hogy van egy fordítóiroda, ahol nem tudsz olyat kérni, amit nem tudnak megoldani? Hacsak nem C3PO3 dolgozik náluk, tudod, aki 6 milliárd nyelvet ismer a Star Wars-ban.
Ha tehát küldesz egy érdeklődő mailt, vagy telefonálsz, és azt mondják, hogy ők pár nap alatt lefordítják a szerződésedet mongol, kirgiz, és n’avi nyelvre is (ez utóbbi az Avatar film kitalált nyelve), akkor azért picit kezdj el gyanakodni. Vannak persze óriási irodák, ahol tényleg sok nyelvet és szakterületet vállalnak el, mégis, mi azt javasoljuk, hogy ha igazán egyedi nyelvpárra és/vagy szakterületre van szükséged, próbálj meg egy specializálódott irodát keresni.
Mi például a műszaki, építőipari és jogi fordításokban vagyunk leginkább otthon európai nyelveken, cserébe nem vállalunk japán, koreai vagy üzbég fordítást.
Ez minden szolgáltatásra, és termékre igaz: abban a pillanatban menekülj, ahogy azt látod, hogy irreálisan alacsony az ára a fordításnak. Gyors kérdésem van: vennél biciklit 2999 forintért? Parfümöt 1000-ért? Szerinted milyen az a fordítás, amelyik töredékáron van a többi irodához képest?
Persze, még számtalan érvet kihagytunk (a kamu referenciákat, a leadott anyagoknál a késést), amik mind-mind hatalmas károkat tudnak okozni.
Válaszd a minőséget, fordíttass velünk!
Árajánlatot adunk 2 órán belül!Nonstop fordítás szolgáltatásunkkal most akár e-mail váltás nélkül, azonnal konkrét díjszabást kaphat fordítási projektjére. Az online űrlap 2 perc alatt kitölthető, a fordítandó dokumentumok feltöltésével pedig kiszámoljuk a fordítás pontos árát, mennyiségi és ismétlődési kedvezményekkel együtt! A megrendelést akár azonnal véglegesítheti, vagy elküldheti a kapott árat e-mail címére.
Tekintse meg online fordítási díjkalkulátorunkat!
Ideális lenne, hogy az egész világ egyetlen közös nyelvet beszéljen, de nem így van. Cserébe a világ nyelvi sokszínűsége egy olyan páratlan érték, amely a bolygónk kultúráinak gazdag örökségét hordozza. Mégis, ahogy a lenti grafikon is szemlélteti, jelenleg több mint 3.000 nyelv van a kihalás küszöbén – sőt, lehet, hogy mire ezt a cikket végigolvasod, néhány már teljesen eltűnik. Bizonyos országokban, például Indonéziában vagy Pápua Új-Guineában, a kihalással fenyegetett nyelvek száma meghaladja a 400-at. De miért tűnnek el a nyelvek, és mit is jelent valójában, ha egy nyelv „majdnem kihal”? Miért lenne hatalmas veszteség ez az egész világ számára?
„Fent vagy a LinkedIn-en?”. Akkor biztosan látod, hogy december végétől január közepéig mindenki (és ezt most szinte szó szerint értsd) évértékelő, évösszegző posztokban hálálkodik, emlékszik a sikereire, és újra átéli a kudarcait, ezzel zárva az évet. Pedig ezt lehet másként is. Mi is így tesszük, íme, néhány olyan dolog, amit 2024 tanított a (szabadúszó) fordítóknak.
Bár nekünk magyaroknak van okunk nem szeretni, ettől függetlenül az orosz nyelv rendkívüli gazdagsága és különlegessége az egész világot lenyűgözi. Tele van olyan szavakkal, amelyek pontosan tükrözik az orosz kultúra, gondolkodásmód és mindennapi élet egyedi aspektusait. Ebben a cikkben bemutatjuk az orosz nyelv legkülönlegesebb szavait, köztük olyan érdekeseket, melyeket semelyik másik nyelvben nem találunk meg.
Az ingyenes próbafordítás lehetősége mellett most további 6% kedvezményt biztosítunk megrendelésére!